Sok Noni inaczej Morwa Indyjska

Morwa indyjska – dużo bardziej znana pod nazwą noni – to roślina, z której przygotowuje się między innymi pyszne soki. Są one pełne cennych składników, przez co naprawdę korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Roślina pochodzi z Polinezji i tam była też wykorzystywana w medycynie ludowej. Do dzisiaj sięga się niemalże po wszystkie jej części. Za najbardziej wartościowe uważane są jednak owoce. I to właśnie z nich wyciska się pyszny sok.

Sok noni doskonale eliminuje ryzyko chorób serca i układu krążenia. Jego picie zaleca się osobom borykającym się z cukrzycą. Przynosi ulgę w przypadku reumatyzmu, przeziębienia, grypy, a nawet uporczywych bólów głowy.

Coraz częściej mówi się również o przeciwnowotworowym działaniu soku z owoców noni. Uważa się też, że sok noni pity już w przypadku rozpoznanej choroby nowotworowej sprawia, że rokowania są zdecydowanie lepsze.

Sok z owoców morwy indyjskiej to produkt, który dzisiaj kupić można w większości sklepów ze zdrową żywnością. Bez wątpienia zasługuje na uwagę i włączenie do codziennej diety.